Profilaktyka i psychoedukacja to narzędzia, dzięki którym chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Naszym celem jest przekazywać wiedzę na temat funkcjonowania małżeństwa w różnych fazach jego cyklu, kształtować świadomość i postawę proaktywną, rozwijać umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz wzmacniać więź małżeńską.

Jak to się zaczęło?

Nim powstała Akademia wydarzyło się bardzo wiele w moim życiu. Mam za sobą rozwód i jestem po stwierdzeniu nieważności małżeństwa z tytułu niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej po stronie „byłego męża”. W trakcie “ratowania” tego „małżeństwa” stałam się ekspertem od budowania więzi małżeńskiej i rozwiązywania konfliktów.


I choć teoria wprowadzana w praktykę w przypadku mojego „byłego małżeństwa” nie przyniosła pozytywnych skutków (z powodów psychicznych „byłego męża”) z sukcesem sprawdziła się u innych małżeństw w kryzysie, z którymi dzieliłam się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

A kiedy myślałam, że do końca życia będę samotnie wychowującą matką – Bóg postawił na mojej drodze życia cudownego mężczyznę – mojego obecnego męża – Przemysława, który współtworzy ze mną Akademię. Z sukcesem czerpiemy ze zdobytej wiedzy i bagażu doświadczeń, budując szczęśliwe małżeństwo.

Misja i cele

Po tych wszystkich doświadczeniach, trudach, przeciwnościach i długotrwałej walce – Bóg wlał w moje serce ogromne pragnienie, by pomagać takim kobietom jak ja, wspierać małżeństwa w kryzysie i zapobiegać nieważnie zawartym małżeństwom – poprzez edukację narzeczonych oraz dawanie świadectwa życia.

„Boże, ale ja nie mam odpowiedniego przygotowania, wykształcenia …
nie mogę pomagać bez kwalifikacji, uprawnień …”

– westchnęłam kilka lat temu. Po czym włączyłam laptopa, otworzyłam przeglądarkę i otworzyła mi się strona Wydziału Teologicznego z napisem: „Nabór na studia I stopnia Nauki o Rodzinie (familiologia)” – i poczułam ogromne ciepło i pokój w sercu z jednoczesnym przekonaniem, że ON mnie tam posyła. I poszłam studiować w wieku 39 lat, co było ogromnym wyzwaniem, ponieważ  musiałam “przeorganizować” całe moje życie, bo kierunek był tylko dzienny. Była to lekcja zawierzenia i całkowitego zaufania Panu Bogu. Tuż po pierwszym roku studiowania u TATY (w końcu to Wydział Teologiczny), zrodził się pomysł, by stworzyć Akademię Małżeństw i Rodzin i odtąd zaczęła się bardzo intensywna praca. Razem z mężem podjęliśmy się nowych wyzwań, nieustannie szkolimy się, podnosimy swoje kwalifikacje zawodowe oraz zdobywamy nowe uprawnienia – wszystko po to, by przede wszystkim NIE SZKODZIĆ. By pomagać „ratować” małżeństwa tam gdzie można i TRZEBA. Ale również być tam, gdzie małżeństwa zostały nieważnie zawarte, by wspierać i towarzyszyć w trudach rozeznawania i zaczynania wszystkiego od nowa. 

Rozgość się

Cieszę się, że tutaj jesteś i wyrażam nadzieję, że znajdziesz w tym miejscu  odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz interesujące Cię warsztaty i szkolenia. Ufam również, że znajdą tutaj pomoc osoby w potrzebie – dołożymy wszelkich starań, by tak się stało. Zatem rozgość się na naszej stronie, czytaj nasze artykuły, korzystaj z oferty szkoleniowej i czerp z wiedzy oraz doświadczenia.

Zapraszamy Cię, jeśli:

  • Chcesz poprawić jakość relacji ze swoim mężem / żoną / dzieckiem
  • Ożywić swoje małżeństwo
  • Efektywnie komunikować się
  • Zbudować dojrzałą i świadomą relację
  • Potrzebujesz pomocy w rozwiązywaniu problemów małżeńskich, rodzinnych i wychowawczych
  • Chcesz poznać zasady odpowiedzialnego rodzicielstwa
  • Dowiedzieć się czym jest prawdziwa miłość i jak ją pielęgnować
  • Mądrze przetrwać „okres trzaskających drzwi” – dorastanie własnych dzieci
  • Potrzebujesz rozmowy / porady / konsultacji

Basia