Przemysław Bratkowski – urodzony 28.01.1982 r w Katowicach.
Konsultant małżeńsko-rodzinny w obszarze medyczno-psychologicznym. Dyplomowany nauczyciel metody rozpoznawania płodności według prof. dr med. Josefa Rötzera (członek INER Polska). Doradca życia rodzinnego. Ukończył naukę na Wydziale Teologicznym na kierunku Teologia (absolutorium – specjalność nauczycielska). Na co dzień pracuje w Centrum Promocji i Komunikacji – Telewizja Politechniki Śląskiej. Trener i szkoleniowiec. Umiejętności trenerskie nabywał we własnej firmie Studio Bratkowski oraz przeprowadzając szkolenia dla m.in Centrum Aktywności Lokalnej w Katowicach (od 2009r). Od 2021 r studiuje grafikę artystyczną w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach – WSTI.

Wystarczy mała zmiana, aby zainicjować rozwiązywanie

Witaj!
Pozwól, że na początku powiem Ci czym się zajmuję.


Jako trener i szkoleniowiec prowadzę:
– Działalność edukacyjną: szkolenia i kursy z obszaru psychologii małżeństwa i rodziny, komunikacji, seksualności małżeńskiej itp. oraz warsztaty dla rodziców.

Jako konsultant małżeńsko-rodzinny prowadzę działalność:
Poradnictwo pedagogiczne: w zakresie przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie.
Poradnictwo medyczne: jako nauczyciel metody rozpoznawania płodności według prof. dr med. Josefa Rötzera pomagam małżeństwom, które borykają się z problemem poczęcia potomstwa oraz tym, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą dopuścić do poczęcia dziecka, szukając przy tym zdrowej, bezpiecznej, ekologicznej i pewnej metody.

Jako doradca życia rodzinnego:
– przygotowuję narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa (nauki przedmałżeńskie)
– prowadzę spotkania w ramach 3 spotkań w Poradni Życia Rodzinnego
– wspieram małżeństwa i rodziny w kryzysie


Ważniejsze kursy, szkolenia itp.:

 • Kurs: Trener osobisty: coach, mentor, tutor z elementami interwencji kryzysowej – Psychodia” Centrum Badań i Usług Psychologicznych
  Metodyka nauczania i uczenia się dorosłych. Coaching. Mentoring i tutoring. Zadania interwencji kryzysowej. Wybrane modele interwencji kryzysowych. Procedury postępowania w sytuacji kryzysowej.
 • Studium Rodziny
  Etyka życia seksualnego. Psychologia małżeństwa i rodziny. Prawo małżeńskie. Podstawy poradnictwa małżeńskiego i rodzinnego. Uzależnienia i sytuacje trudne w rodzinie. Podstawy psychoterapii. Sytuacje zagrażające prawidłowemu rozwojowi dziecka. Pedagogika rodziny. Poradnia życia rodzinnego w praktyce.
 • Kurs nauczycielski metody rozpoznawania płodności według prof. dr med. J. RötzeraINER Polska
 • Złość – nie taka złaSWPS
  Złość nastolatków – emocjonalne tornado i remont mózgu. Złość w związku – dlaczego jest ważna i jak ją wykorzystać z korzyścią dla relacji? Złość u dziecka – czemu nas tak złości?
 • Zrozumieć Agile – jak działać zwinnie i skutecznie w niestabilnych warunkachUniwersytet Śląski w Katowicach

Inne:

 • Zawodowy fotograf (fotografia okolicznościowa: Ślub, Chrzest, I Komunia Święta, rocznice urodzin itp. Fotografia biznesowa, eventowa, produktowa).
 • Po godzinach zajmuje się grafiką oraz muzyką (instrumenty klawiszowe, posługiwał przez kilka lat w parafiach jako organista).
 • www: Studio Bratkowski