W sierpniu 2020 r. wraz z narzeczonym braliśmy udział w kursie przedmałżeńskim, którego znaczną część prowadzili Basia i Przemek Bratkowscy. Byliśmy im wdzięczni już na początku, że stanowili część zespołu, który umożliwił nam ukończenie kursu w czasie pandemii, kiedy praktycznie nigdzie nie było
takiej możliwości. Największą wartością prelekcji Basi i Przemka były bardzo praktyczne prezentacje dotyczące np. charakterów narzeczonych, ich języków miłości, różnic w seksualności kobiet i mężczyzn.


Doceniamy odniesienia do źródeł podane na slajdach, widać, że informacje opierały się na aktualnej wiedzy. Konkretne narzędzia, np. testy dot. dominującego języka miłości, pozwoliły lepiej poznać siebie i drugą osobę, a liczne przykłady podane w prezentacjach skłaniały do dyskusji. Dla mnie osobiście najciekawszym modułem był ten o rodzinie pochodzenia i rolach, jakie pełni/ło się w domu rodzinnym. Jeśli szukacie wiedzy, którą można praktycznie zastosować w narzeczeństwie – i jak ufamy – także na drodze małżeńskiej: polecamy serdecznie zajęcia z Basią i Przemkiem! Dobrze uczyć się od małżonków, którzy chętnie i otwarcie dzielą się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem.

Kasia i Michał

Usługa: Kurs przedmałżeński SOS*



Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w naukach przedmałżeńskich, na których prelegentami byli Basia i Przemek Bratkowscy. Zajęcia były przygotowane pod względem merytorycznym i organizacyjnym bardzo dobrze. Były omawiane różne problemy na konkretnych przykładach, poparte ich dużym doświadczeniem co było dla nas bardzo cenne. Pakiety, które otrzymaliśmy do wypełnienia samodzielnego były ciekawe, inspirujące, oraz sprawdzające jak dobrze znamy samych siebie oraz swojego partnera lub partnerkę. Jesteśmy pewni, że zaprocentuje to w przyszłości.

Każda para z pewnością wyciągnie coś dla siebie. Bardzo dziękujemy!
Jakieś rady na kolejne kursy? Pomyśleliśmy sobie, że może warto byłoby poruszyć kwestię finansów, omawianie budżetu domowego, jak go ustalać lub dzielić się wydatkami. Nie wiemy, czy to jest dokładnie na to miejsce, ale dlaczego nie? Pozdrawiamy!

Ewelina i Michał

Usługa: Kurs przedmałżeński SOS*


* Kurs dla narzeczonych, którzy z powodu COVID-19, nie mieli możliwości odbyć katechez przedślubnych.