Podsumowanie roku 2021

Jaki był?
Lekki? Dobry? Pełen niespodzianek? Momentami zaskakujący? Wzruszający? Wymagający? Uczący pokory, ufności i wytrwałości?

Z pewnością początek był trudny, bo wraz z całą rodziną ciężko przeszliśmy covid …


Uzdrowienie

2 tygodnie wycięte dosłownie z życiorysu … chyba inaczej tego czasu nie sposób nazwać … wiele trudności, brak dostępu do lekarza i leczenia … ból, dwutygodniowa gorączka, niemożność jedzenia … Mimo to doświadczyliśmy przeogromnej siły modlitwy, Bożej Opatrzności i namacalnej interwencji z GÓRY – choroba odeszła wraz z zakończeniem Nowenny do Maryi Rozwiązującej Węzły, a płuca po ozdrowieniu, podczas kontrolnego RTG wyszły „czyściuteńkie”.

Praca

Kolejne miesiące to ciężka praca, kończenie pracy dyplomowej Niedojrzałość psychiczna jako podstawa stwierdzenia nieważności małżeństwa (Kanon 1095 n.3 KPK), rozpoczęcie nauki w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, zdobycie tytułu certyfikowanego praktyka metody terapeutycznej Kids’ Skills i I’m proud of You. Tuż po zdobyciu tytułu obrona i ukończenie studiów z wynikiem celującym … A następnie ukończenie I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), rozpoczęcie praktyki w tym nurcie i ukończenie II stopnia TSR.

Jeszcze gdzieś pomiędzy tym wszystkim znalazłam czas na ukończenie szkolenia 7 przykazań rodziny i Prawo dla psychologów i psychoterapeutów.

I jakby tego było mało – do pełni szczęścia brakowało tylko wisienki na torcie. Dnia 20 grudnia otrzymałam pismo, że na mocy Uchwały 01/12/2021 Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach z dnia 20.12.2021 r. zostałam przyjęta w poczet członków PSTTSR.

Wdzięczność

Rok 2021 z pewnością był rokiem pełnym wyzwań, ciężkiej pracy, podejmowania trudnych decyzji – zawierzenia Panu Bogu, bo do dziś nie mam pojęcia jak udało się to wszystko zrobić, znaleźć czas, a przede wszystkim zdobyć finanse na to wszystko. Od samego początku TATA błogosławił na ścieżce TSR i jak brakowało funduszy – ON je dla mnie znajdywał … Nurt terapeutyczny TSR jest bliski memu sercu, współgra z moją osobowością – wszystko jakby dopasowane do mnie w każdym najmniejszym szczególe. Praca z klientami sprawia mi ogromną radość i cieszę się, że mogę im towarzyszyć na ścieżce rozwiązań, a to dopiero początek … Przede mną długa droga … 2,5 letnia ciężka praca na drodze certyfikacji … liczne szkolenia, praca własna terapeuty, superwizje … ale wiem, że dam radę! Już za 1,5 roku ukończę studia z zakresu mediacji rodzinnych, a rok później zdobędę tytuł certyfikowanego terapeuty / psychoterapeuty TSR. Takie mam plany! A Ty?

Rozpoczęcie studiów przed 40 było najlepszą decyzją jaką mogłam podjąć. Zmiana zawodu i przekwalifikowanie się ma teraz zupełnie inny wymiar. Wiem czego chcę i choć potrzebuję więcej czasu niż młodzi studenci na naukę – mimo wszystko uważam, że nauka przychodzi łatwiej, bo nie uczę się, bo muszę – uczę się, bo chcę! Doświadczenie życiowe i zawodowe, bycie żoną i matką, znacznie ułatwia rozumienie treści i zagadnień, bo mam do czego się odnieść i do czego porównać. I jeśli kiedykolwiek zastawiałaś się / zastanawiałeś się czy ma sens iść na studia w wieku 40 lat – odpowiem Ci, że TAK !!!


Mój cudowny małżonek w tym roku akademickim poszedł rozwijać swoje pasje i rozpoczął studia na kierunku grafika artystyczna. Obserwuję jak wykonuje pierwsze rysunki, maluje pierwsze obrazy i ile sprawia mu to frajdy i radości!

Tak! Ten rysunek wykonał mój mąż – to jeden z pierwszych i aż sobie nie potrafię wyobrazić co będzie dalej, jak on już takie cuda robi na początku!


Karolina – nasza córka. W roku 2021 dała świadectwo na lekcji religii … powiedziała jak została dwukrotnie, cudownie uzdrowiona, podczas modlitwy wstawienniczej. Wzruszyłam się, gdy mi o tym wszystkim opowiedziała … co czuła … z jaką reakcją klasy się spotkała … Nie było to łatwe i wymagało to od niej ogromnej odwagi!
W tym roku szkolnym Karolina, przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania i uważam, że ona już zdała swój EGZAMIN – mężnie i odważnie wyznała swoją wiarę i postępuje według jej zasad.


Zapłata

W roku 2021 mieliśmy również przyjemność przygotowywać pary do Sakramentu Małżeństwa, spotykać się z narzeczonymi w Poradni życia rodzinnego … i wiecie … tak sobie teraz myślę… kiedy piszę ten post, że zdarzało się nam pracować za FREE = bez zapłaty … dawaliśmy swój czas innym, dzieliliśmy się wiedzą, doświadczeniem i samymi sobą i co zrobił TATA? W zamian sfinansował edukację w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i zostałam terapeutką TSR, która pracuje pod stałą superwizją …
Mąż i córka napawa dumą …
Lepszej zapłaty chyba nie umiałabym sobie wymarzyć.

Basia

Ps. Moim patronem w roku 2021, którego sobie „wylosowałam” ze strony https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/ był Duch Święty – jak widać, obdarzył mnie w sposób szczególny darem mądrości i rozumu. Ten rok był zdecydowanie rokiem intensywnej nauki i to z nie byle jakimi efektami. Dzięki Duchu Święty!

Inne artykuły z tej KATEGORII