Test miłości dla narzeczonych. Czy jesteście gotowi na ŚLUB?

Czy jesteście gotowi na ślub?


Jakiś czas temu pisałam o Dojrzałości do małżeństwa. Poruszyłam takie zagadnienia jak: dojrzałość intelektualna, emocjonalna i społeczna. Dowiedzieliśmy się jakie są przejawy dojrzałości oraz jakie „objawy” wskazują na niedojrzałość. Dziś chciałabym zaprosić Was do wykonania testu MIŁOŚCI.


Nie ulega wątpliwości, że w relacji małżeńskiej niezbędna jest dobra znajomość samego siebie oraz naszego przyszłego współmałżonka. Należy zgodzić się, że bardzo ważne są również umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność przezwyciężania codziennych trudów i kryzysów, przez które przechodzi każde małżeństwo! Ale czy to wystarczy? Walter Trobisch autor licznych poradników o narzeczeństwie i małżeństwie, proponuje wszystkim narzeczonym wykonać następujący TEST:


TEST OTWARTOŚCI – Czy ja sam chcę być szczęśliwy, czy przede wszystkim pragnę dać szczęście drugiej osobie? Czy uszczęśliwianie narzeczonego / narzeczonej sprawia, że sam/a jestem szczęśliwy/a?

TEST SIŁY – Czy miłość uskrzydla mnie, dodaje siły czy jest wręcz odwrotnie? Podcina skrzydła i odbiera siłę?

TEST SZACUNKU – Czy masz szacunek dla przyszłego męża / żony? Czy jesteś z niego / z niej dumny/a?

TEST SYMPATII – Czy my się tylko kochamy, czy również się lubimy?

TEST KŁÓTNI – Czy pokłóciliście się przed ślubem? /Kłótnia powinna być „przetestowana” przed ślubem/. Czy po kłótni potraficie sobie nawzajem wybaczać? Czy też unikacie konfliktów, posługując się milczeniem?

TEST CZASU – Czy znacie się wystarczająco długo? Czy daliście sobie czas, by poznać się dobrze? Czy Wasze narzeczeństwo przetrwało przynajmniej wiosnę i zimę ?


Jednym z warunków dobrego małżeństwa jest dobrze przeżyty okres narzeczeństwa. Jest to czas na pogłębione rozmowy, planowanie, jak również ostatni moment na skonfrontowanie najważniejszych kwestii, takich jak: Co jest dla was największą wartością? Czy potraficie poświęcić się dla rodziny? Co z finansami? Kiedy i ile chcecie mieć dzieci? Jak często będziecie odwiedzać teściów i przyjaciół? Jak będziecie spędzać czas wolny? Jaki będzie podział obowiązków domowych? I wiele, wiele innych …

Barbara Bratkowska


Data publikacji: 01 maj 2020r

Inne artykuły z tej KATEGORII