Siła i piękno kobiety w związku małżeńskim

Kobieta ważna, odważna i zdolna do przemieniania świata. Pełna mocy, silna i mądra. Zachwyca, fascynuje, urzeka, rozpala w mężu miłość oraz pobudza go do opieki nad nią i dziećmi. Jest kobieca, pogodna, posiada łagodny i szlachetny charakter. Powyższy opis to ideał kobiety z punktu widzenia mężczyzny. Obraz kobiety, która wie jak pomagać mężowi, by mógł osiągnąć pełnię męskości. Przyjrzyjmy się zatem jakie czynniki sprawiają, że mężowie czują się szczęściarzami, mając u boku tak wyjątkowe żony.

Akceptacja i uwzględnienie męskości męża.

Przyjęcie męża takim jakim jest, zarówno z jego zaletami jak i wadami. Mądra żona wie, że żaden mąż nie jest doskonały i żaden mężczyzna nie potrafi zrobić wszystkiego. Nie oczekuje od męża, że będzie postępował lub myślał jak kobieta. Zdaje sobie sprawę, że pewne rzeczy dotyczące współmałżonka nie są logiczne i nigdy takie nie będą. Przyjmuje fakt, że „on taki jest”, kocha, akceptuje i okazuje szacunek niedoskonałemu mężowi.

Podziwianie i docenianie.

Kiedy kobieta podziwia męża, on pragnie zrobić na niej dobre wrażenie. Dostrzegając, że jest zauważany i doceniany chce sprawiać żonie coraz większą przyjemność. Czuje się zmotywowany do zmiany przez sposób w jaki kobieta okazuje mu podziw.

Jesteś mądry!
Jesteś odpowiedzialnym mężczyzną!
Podziwiam jak to wszystko zorganizowałeś!
To bardzo miłe, że zawsze zjawiasz się na czas, żeby odebrać mnie z pracy.


Mądra żona wie, że słowa uznania mają bardzo dużą moc komunikowania miłości.

Witanie z uśmiechem.

Kobieta spontaniczna z poczuciem humoru, stwarzająca atmosferę życzliwości i zaufania, która obdarza męża uśmiechem i jest szczęśliwa, gdy ten wraca z pracy do domu:

Jak dobrze, że już wróciłeś do domu!

Tak się cieszę, że Cię widzę!

Dobrze, że jesteś!

Ale tęskniłam za Tobą!

– to kobieta, która dba, by dom był miejscem radości, miejscem do którego z przyjemnością się wraca, gdzie miłość, spokój i wytchnienie po ciężkim dniu. Dobra żona sprawia, że mąż wraca chętnie do domu i z żalem go opuszcza.

Pozwolenie na męskość i rycerskość.

Mądra żona wie, że mąż czuje się odpowiedzialny za tę kobietę, która go potrzebuje. To mężczyzna swą siłą i odwagą pomaga kobiecie stawiać czoła codziennym zagrożeniom. To mężczyzna broni kobietę przed ciężką fizyczną pracą, która jest poza jej fizycznymi możliwościami, która wymaga męskiej siły, umiejętności i wytrzymałości. To mężczyzna dźwiga ciężkie przedmioty, robi naprawy w domu, które wymagają siły i trudu.
Mądra żona najzwyczajniej pozwala korzystać mężowi z wrodzonego zmysłu rycerskości, bo on nakazuje mu chronić kobietę.

Siła i piękno kobiety to nic innego jak powrót do KOBIECOŚCI.
Delikatna, czuła, zachowującą pogodę ducha, życzliwa, przyjazna, roztropna, uczciwa, silna i mądra, pozwalająca się chronić.

Kroczyć blisko niej, otaczać jej życie swoim, być dla niej jak tama chroniąca przed wszelkimi niebezpieczeństwami, swą głowę jej ofiarować, by posłużyła jako kamień przy przejściu na drugą stronę rzeki, stawać nieustannie pomiędzy nią, a jej smutkami… gdyby tylko czasami zechciała oprzeć się o mnie pośród przeciwności losu.

Wiktor Hugo: Listy miłosne do Adeli Foucher

Autor: Barbara Bratkowska


Data publikacji: 10 lipiec 2019r

Inne artykuły z tej KATEGORII